Telefon Ostrava: +420 596 230 678 Telefon Opava: +420 553 609 980

Hlavní menu divize Mazda

Zcela nová Mazda3
  • Mazda
  • Novinky
  • Mazda představila nový převratný vznětový motor na benzin s označením SKYACTIVE X

Mazda představila nový převratný vznětový motor na benzin s označením SKYACTIVE X

Mazda představila nový převratný vznětový motor na benzin s označením SKYACTIVE X

Tokio - Projekt prvního komerčního využití benzinového vznětového motoru s homogenním naplněním spalovacího prostoru (Homogeneous Charge Compression Ignition - HCCI) na světě dnes představila japonská automobilka Mazda. Auta s novým motorem SKYACTIV-X se dostanou na trh v roce 2019, napsala agentura Reuters.

V době závodů ve vývoji elektromobilů Mazda udělala krok stranou. Stane se první automobilkou, která uvede do sériové výroby technologii, na níž už celá desetiletí pracuje řada jejích konkurentů včetně General Motors Co a Daimler AG.

"Vývoj ideálního motoru s vnitřním spalováním považujeme za nezbytný a zásadní. A i když elektrifikace je nezbytná, tento motor by měl přijít první" řekl ředitel výzkumu a vývoje Mazdy Kijoši Fudžiwara.

Technologie HCCI je prestižní záležitostí Mazdy, a proto nové motory nebude dodávat ostatním automobilkám. Nový motor SKYACTIV-X bude o 20 až 30 procent účinnější než stávající SKYACTIV-G. Do automobilů se začne montovat v roce 2019.

V pátek Mazda spolu s Toyotou oznámily, že společně vybudují v USA továrnu za 1,6 miliardy dolarů a že budou spolupracovat na vývoji elektrických vozidel. Mazda plánuje, že s elektromobily přijde na trh rovněž v roce 2019. Vozy s autonomním řízením pak hodlá představit v roce 2025.


Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním zásad osobních údajů.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů