Hlavní menu divize Peugeot

Novinky

PEUGEOT 508 - UVEDENÍ NA ČESKÝ TRH

PEUGEOT 508 - UVEDENÍ NA ČESKÝ TRH

„Nový Peugeot 508 je konečně zde! Po úspěchu našich posledních novinek a naší SUV ofenzívě, kterou zajistily modely Peugeot 2008, 3008 a 5008, jsme se při realizaci naší vize manažerského vozu Peugeot museli řídit stejným cílem: způsobit revoluci na trhu díky nabídce, která bude konkurenceschopná i s těmi nejlepšími značkami, a to v segmentu D hovoříme opravdu o nejlepších světových automobilkách. Peugeot 508 se více než kdy jindy prosazuje jako dokonalé ztělesnění našeho cíle, který jsme si stanovili již před několika lety: udělat ze značky Peugeot nejlepší značkou v rámci výrobců široké škály vozů vysoké kvality“

Jean-Philippe IMPARATO, generální ředitel společnosti Peugeot

Změna koncepce v náročném segmentu

V tradičním, relativně konzervativním segmentu D jsme v Evropě již čtyři roky svědky stagnace trhu, které předcházelo více než deset let poklesu. Tato automobilová kategorie je pod tlakem nejrůznějších konkurenčních nabídek a tvarů karoserie, zejména vozů SUV, a může se prosadit jen cestou rozmanitější a vyhraněnější nabídky prémiových výrobců.

V této souvislosti byl v případě vozu Peugeot 508 cíl designérů značky jasný: přejít od klasické čtyřdveřové siluety s odděleným zavazadlovým prostorem k pětidveřové karoserii, která v sobě spojuje prvky karoserií typu kupé a fastback.

Odvážný design

„Nový Peugeot 508 završuje designovou obměnu naší modelové řady. Využívá všechny stylistické principy, které jsme rozvinuli u našich nejnovějších koncepčních vozů, jako je Peugeot Exalt nebo Peugeot Instinct. Ostatně i-Cockpit® nového Peugeotu 508 vzešel přímo od koncepčního vozu Exalt.“

Gilles Vidal, šéfdesigner značky Peugeot

Nový Peugeot 508 upoutá na první pohled silou své expresivity a dynamickým postojem. Výška vozu byla snížena – na pouhých 140 cm – a jeho aerodynamické plynulé linie připomínají styl kupé.

Přední strana působí impozantně až agresivně. Mezi světlomety Full LED, které se přímo inspirovaly u nejnovějšího koncepčního vozu značky, Peugeot Instinct, se prosazuje jemně propracovaná šachovnicová maska chladiče. Uprostřed ní trůní logo lva a na nose kapoty je umístěno označení 508. Nový Peugeot 508 tak vzdává hold svým slavným předchůdcům, vozům Peugeot 504 a 504 kupé.

Vertikální vizuální podpis s opalescenčními LED denními světly dodává vozu výraznou exkluzivní identitu. Mají ostrý a štíhlý tvar a rámují celý předek vozu. Táhnou se od světlometů až po mřížky sání vzduchu v náraznících.

Plochá, široká a členitá kapota byla pro dynamizaci celého vozu na maximum snížena.Designéři věnovali péči jejím liniím, které působí z pohledu zepředu i zboku velmi čistě.  Taková pozornost věnovaná vytvarování karoserie se v automobilovém průmyslu vyskytuje pouze u prémiových nebo výjimečných vozů.

Všechny tyto vlastnosti dodávají vozu nový Peugeot 508 sílu charakteru a posilují také konkrétní vnímání luxusní kvality.

Při pohledu z profilu upoutají pozornost dokonale vyvážené proporce vozu, linie střechy je nízko posazená, ladně plynulá, přesně v souladu s principy prémiových automobilů. Peugeot 508 působí kompaktně, měří pouze 475 cm. Tvar karoserie dotvářejí úzké prosklené plochy odhalující bezrámové dveře. Dynamický profil je dokonalý: kapota, sloupek dveří ani rámy dveří nijak neruší, mezery a zarovnání byly díky řemeslné dovednosti designérů sníženy na minimum, kola dokonale vyplňují podběhy, ze střechy zmizela anténa (nyní zakomponovaná do sítotisku). Tvůrci vozu Peugeot 508 tak využili veškerý svůj um a know-how pro maximalizaci estetického vzhledu a kvality vozu.

Vzadu najdeme horizontální leskle černý pás zasazený mezi zadní světla, který je charakteristickým prvkem expresivní zadní části posledních modelů značky. Okamžitě ale upoutají trojrozměrná zadní světla Full LED převzatá přímo od nejnovějších koncepčních vozů Peugeot, která se poprvé objevila u konceptu Quartz. Jejich intenzita se přizpůsobuje dennímu světlu či tmě, takže barevné „vrypy lvích drápů“ světel jsou neustále vidět. Jejich vzhled se ovšem mění podle toho, zda je pozorovatel sleduje zboku, nebo přímo zezadu. Tento grafický prvek je snadno rozpoznatelný, nenapodobitelný, hodnotný a přispívá k zvýšení bezpečnosti.

Pohled na zadní část vozu také odhaluje originální rysy nového Peugeotu 508: důvtipně skryté víko zavazadlového prostoru, který spojuje eleganci a praktičnost s optimálním přístupem k zavazadlovému prostoru o celkovém objemu 487 l dle metody objemu vody (viz podrobný popis na straně 12).

3 otázky pro … Pierre-Paul Mattei, šéfdesigner vozu nový Peugeot 508

Čím jste se řídili při přípravě návrhu vozu nový Peugeot 508?

„Naším úkolem bylo vyjádřit cíl projektu prostřednictvím designu vozu. Úkol byl dvojí: ztělesnit posun značky směrem k luxusnějším kategoriím vozů a zajistit, aby se vůz prosadil na vysoce náročném segmentu D. Aby nový Peugeot 508 upoutal, vynikl a odlišil se od vozů konkurenčních značek, musel stavět na svých jedinečných velkolepých proporcích. Tyto optimální proporce nám rovněž umožnily splnit požadavek značky Peugeot na prostou a střízlivou eleganci.“

Která část vozu byla při vaší práci nejobtížněji uchopitelná? A proč?

„Jako nejsložitější se ukázala zadní část vozu, protože jeho dynamika je dána sešikmením střechy. Současně jsme ale museli pochopitelně zachovat prostornost vozu a zajistit do něj přístup v souladu s normou segmentu. Museli jsme proto přehodnotit svůj způsob pojetí struktury vozu. Velkou péči jsme věnovali například práci lisovny, což je vidět zejména u zadních blatníků. Nikdy předtím jsme se tomu takto nevěnovali, většinou se tento postup používá jen u sportovních automobilů. Pro dosažení takového zpracování jsme museli vzít referenční postupy lisování  a přepracovat  je k našemu účelu.“

Čím je design vozu nový Peugeot 508 charakteristický?

„Upřímně řečeno jsme úplně přepsali všechna tradiční pravidla spojená s tvarem sedanu segmentu D. Pro dosažení cílových proporcí vozu jsme museli oproti předchozí generaci zmenšit délku o 8 cm, posunuli jsme dozadu sloupek oken, čímž se zvětšila kapota. Díky technologii bezrámových dveří jsme ve srovnání hlavních konkurentů segmentu snížili výšku vozu. Auto je o 6 cm nižší než jeho předchůdce. Díky tomu vůz působí širší, i když ve skutečnosti má spíše průměrnou šířku. Vzhledem k  tomu, že vůz měl mít vynikající aerodynamiku, navrhli jsme, aby byl vzadu užší než vpředu, i když může vyvolávat opačný dojem. Toho jsme dosáhli extrémním sevřením kabiny, díky čemuž získaly zadní blatníky zřídkakdy dosažené šířky. Je to jedno z tajemství vzhledu nového Peugeotu 508.“

Výrazný svalnatý vzhled vozu nový Peugeot 508 tak nenechává nikoho chladným. A pokud nový Peugeot 508 působí slibně zvnějšku, interiér v ohromujícím dojmu nijak nezaostává.

Kabina s  řešením Peugeot i-Cockpit®

Vstoupit do kabiny vozu nový Peugeot 508 je jako vstoupit do jiného světa, světa, který je překvapivý, originální a vysoce kvalitní. Zrak okamžitě upoutá velkolepá a velmi luxusní palubní deska. Nový Peugeot 508 totiž ukrývá nejnovější verzi uspořádání kabiny Peugeot i-Cockpit®.

Od doby, kdy se Peugeot i-Cockpit® v roce 2012 poprvé objevil u vozu Peugeot 208, se dál postupně s každým novým modelem vyvíjel, od Peugeotu 2008 přes Peugeot 308 po nejnovější SUV Peugeot 3008 a 5008. Jde tedy již o tři generace kabiny Peugeot i-Cockpit®, která se stala výrazným poznávacím znakem vozů značky.

K hlavním komponentům systému Peugeot i-Cockpit® patří:

 • kompaktní volant;
 • velký kapacitní desetipalcový HD dotykový displej formátu 8:3;
 • vyvýšený přístrojový panel s displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3 palců.

Tento panel je plně konfigurovatelný a přizpůsobitelný (šest různých režimů zobrazení). Je umístěn nad volantem a co nejblíže osy pohledu řidiče. Nabízí tak všechny informace potřebné k jízdě.

Středový dotykový displej je dokonale zabudovaný do palubní desky – téměř ve stejné výšce jako přístrojový panel. Kapacitní dotykový displej má v základní verzi výbavy Active úhlopříčku 8 palců, od úrovně Allure je 10palcový s vysokým rozlišením. Doplňuje ho sedm přepínačů ve tvaru klavírních kláves, které jsou obdivuhodně začleněné do palubní desky a umožňují přímý trvalý přístup k hlavním funkcím pro uživatelský komfort. Ovládají rádio, klimatizaci, navigaci, nastavení parametrů vozu, telefon, mobilní aplikace a i-Cockpit® Amplify (viz dále).

Na středové konzole upoutá elektricky ovládaná impulzní osmistupňová automatická převodovka s páčkami na volantu, jejíž design ještě posiluje modernost místa řidiče a zvyšuje radost z jízdy.

Nový Peugeot 508 je rovněž vybaven systémem i-Cockpit® Amplify, díky němuž jsou k dispozici dva plně konfigurovatelné styly prostředí („Boost“ a „Relax“) stimulující smysly:

 • zrak díky změně intenzity jasu a barvy displejů;
 • sluch díky nastavení parametrů přehrávání hudby;
 • hmat díky vícebodové masážní funkci sedadel.

I-Cockpit® Amplify působí prostřednictvím voliče režimu řízení (ECO/Sport/Confort/Normal)rovněž na dynamické funkce vozu a v případě verze s řízeným odpružením nabízí i ovládání tlumičů.

Toto jedinečné místo řidiče tak poskytuje stimulující a intuitivní zážitek z řízení.

Intenzivní zážitek z řízení

„Pro značku Peugeot je základem specifikace každého nového vozu požitek z jízdy. Při přípravě vozu nový Peugeot 508 jsme měli za cíl nejen zaručit příkladné dynamické chování vozu, ale také zajistit, aby se z požitku z jeho řízení stala příkladná reference celého segmentu. Za tímto účelem jsme využili přednosti platformy EMP2 i Peugeot i-Cockpit…“

Laurent Blanchet, produktový ředitel značky Peugeot

Z hlediska potěšení z řízení je nový Peugeot 508 věrný DNA značky. Využívá technologie a know-how vyvinuté v rámci skupiny PSA, například:

 • použití platformy EMP2, bezpochyby jedné z nejlepších současných platforem, která poskytuje skvělé dynamické vlastnosti a podílí se na dalším snižování hmotnosti (v průměru o 70 kg méně než předchozí generace), což snižuje spotřebu, zlepšuje pasivní bezpečnost a výkon;
 • zavedení nového postupu svařování karoserie s použitím 24 m konstrukčního lepidla, poskytujícího větší tuhost a záruku lepší trvanlivosti;
 • montáž silentbloků přední nápravnice zajišťující optimální odpružení a odfiltrování vibrací;
 • přizpůsobení víceramenné zadní nápravy spojené s tlumiči s řízeným variabilním odpružením – Active Suspension Control (sériová výbava u GT a u všech benzínových motorů, příplatková výbava u dieselových motorů o objemu 2,0 l);
 • seřízení nápravového systému tak, aby vyhovoval všem motorům a zajistil co nejlepší vertikální komfort a odfiltrování nerovností vozovky;
 • kalibrace elektrického posilovače řízení zajišťující optimální poměr mezi měkkostí a přímým převodem ve všech situacích a poskytující vynikající manévrovatelnost;
 • rozšířené použití moderního spolehlivého automatického převodového ústrojí s využitím nové automatické osmistupňové převodovky EAT8 spojené s impulzním elektrickým ovládáním.

To vše ve spojení se systémem Peugeot i-Cockpit® a kompaktním volantem zajišťuje skvělé pocity z řízení a dech beroucí výkon!

„Nápravový systém vozu nový Peugeot 508 přináší vynikající rovnováhu mezi dynamikou, komfortem a bezpečností. Cílem této rovnováhy je zachovat vysokou úroveň výkonu v maximálním počtu uživatelských situací. Řidič má navíc možnost přizpůsobit si charakter vozu podle sebe prostřednictvím řízeného odpružení a volby režimu jízdy.“

Yann Bonny – manažer odpovědný za dynamiku vozu

3 otázky pro … Pascala Delabarre, produktového manažera pro nový Peugeot 508

Jaké technické problémy jste museli při přípravě tohoto vozu řešit?

„Bylo jich mnoho! U plechů jsme například zavedli postup svařování součástí karoserie posíleného o použití konstrukčního lepidla, což používají některé prémiové automobilky. Zvýší se tím pevnost karoserie a zajistí se lepší akustická izolace. Dále je to neustálá snaha o snižování hmotnosti, kdy se nám podařilo snížit hmotnost vozu průměrně o 70 kg. To bylo obzvláště náročné kvůli tomu, že některé součásti, jako je například motor víka zavazadlového prostoru či bezrámové dveře, jsou těžší. Vyžadovalo to radikální řešení, například lisování za tepla, použití hliníkové kapoty a hliníkových předních blatníků či víka zavazadlového prostoru v termoplastu. A konečně, řešení přední části se řídilo instalací nové generace systému Peugeot i-Cockpit® podle přání odborníků na ergonomii.“

Jak zajistíte dobrou akustickou izolaci s bezrámovými dveřmi?

„Od začátku projektu jsme se rozhodli spolupracovat s nejlepšími dodavateli, kteří opravdu mistrně zvládají použité technologie. U těsnění to byla třeba firma Saargummi či u ovládání oken Inteva, jejichž odbornost využívají německé prémiové automobilky. Díky posílené struktuře karoserie dále zaručujeme větší pevnost, a tedy méně omezení u dveří a oken. Došlo rovněž k zesílení skel o 1 mm oproti standardní tloušťce. Všechny tyto funkce bez výjimky lze nalézt například u vozu Audi A5 Sportback.“

Co Vám z tohoto projektu nejvíce utkvělo v paměti?

„Každodenní odhodlání všech týmů zajistit nejlepší úroveň kvality ve všech oblastech, ať už z hlediska funkčnosti, zpracování nebo ovladatelnosti. Do plnění svých snah jsme zapojili všechny, včetně dodavatelů. Díky tomu se nám podařilo velmi rychle dosáhnout našich cílů a dnes můžeme představit dokonalý vůz, který takovým zůstane i celé roky po zahájení prodeje.“

Vysoký komfort a špičková kvalita

Nový Peugeot 508 představuje skutečnou pozvánku k cestování první třídou. Volba a kvalita materiálů použitých u dekorativních prvků nebo u čalounění a péče věnovaná jejich zpracování – to vše přispělo k tomu, že na posádku čeká příjemné, moderní a elegantní prostředí kabiny.

Sedadlo řidiče (a u vyšších úrovní výbavy i sedadlo spolujezdce) získaly zdravotní certifikát AGR (Aktion für Gesunder Rücken – překlad: Akce pro zdravá záda) jako ocenění ergonomie a množství možností nastavení, jako je podélné nastavení a nastavení sklonu opěradla či bederní opěrky (čtyřcestný elektropneumatický systém). Tyto možnosti jsou v závislosti na úroveň součástí příplatkové nebo standardní výbavy.

Sedadla lze rovněž vybavit systémem osmi způsobů elektrického nastavení s možností uložení dvou nastavení do paměti. Obě přední obepínající sedadla mohou být za příplatek opatřena pneumatickým osmibodovým masážním systémem s pěti programy masáží (od úrovně Allure).

Ve voze najdeme rovněž celou řadu odkládacích přihrádek – až 32 litrů – které jsou rozmístěny po celé kabině, dále velké množství zásuvek (4 USB porty pro nabíjení přístrojů od úrovně výbavy Allure + 1 jack v loketní opěrce + 2 zásuvky 12 V, z toho jedna v zavazadlovém prostoru). Panoramatické otevíratelné střešní okno vytváří velký otvor ve střeše. U prémiového Hi-Fi audiosystému značka opět využila služeb proslulého francouzského výrobce audiosystémů FOCAL®.

K zážitkům na palubě přispívá i bohatě vybavený interiér, který ještě více zintenzivňuje úroveň kvality a modernost interiéru. Materiály prošly pečlivým výběrem a jejich zpracování je nekompromisní, odpovídající úrovni luxusních vozů. Najdeme zde plnohodnotnou kůži nebo kůži Nappa, matný chrom, černý lak, Alcantaru®, pravé dřevo („Grey Oak“ u GT Line nebo GT či „Zebrano“ pouze u GT) … Vynikající kvalita je patrná také z mnoha komfortních a bezpečnostních prvků.

Ohromující úroveň výbavy a podpůrných prvků řízení

Nový Peugeot 508 nabízí širokou škálu nejmodernějších podpůrných prvků řízení, které jsou odpovědí na stále náročnější kritéria EuroNCAP. Najdeme zde:

 • Systém nočního vidění - Night Vision v tomto segmentu dosud nevídaný;
 • Systém automatického nouzového brzdění – Active Safety Brakeposlední generace (rozpozná chodce a cyklisty, a to ve dne i v noci, do rychlosti 140 km/hod) a systém varování před srážkou;
 • Aktivní varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu / neoznačeného kraje vozovky;
 • Systém sledování pozornosti řidiče - Driver Attention Alert;
 • Automatické přepínání dálkových světlometů;
 • Systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením;
 • Rozšířené rozpoznávání dopravních značek (stop, zakázaný směr jízdy);
 • Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go (s automatickou převodovkou EAT8);
 • Systém udržování vozu v jízdním pruhu - Lane Positioning Assist(spojený se systémem ACC Stop & Go);
 • Aktivní systém sledování mrtvého úhlu.

Zcela nový systém nočního vidění (Night Vision) používá infračervenou kameru a umožňuje rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Systém funguje na dálku až 200–250 m, tedy více než dosah potkávacích světel, infračervené záběry zobrazuje na digitálním přístrojovém panelu v zorném poli řidiče.

V městském provozu má řidič pro určité manévry k dispozici další podpůrné prvky řízení, jako je Visiopark 2 (výhled v úhlu 360°) a poslední generace systému Full Park Assist s perimetrickou funkcí FlankGuard (pouze s automatickou převodovkou EAT8). V tomto případě systém během parkování nebo vyjíždění z parkovacího místa automaticky ovládá řízení, zrychlení a brzdění.

Systémy využívající mobilní připojení nijak nezaostávají, protože nový Peugeot 508 nabízí:

 •  funkci Mirror Screen kompatibilní s protokoly MirrorLink, Android Auto a Apple CarplayTM a umožňující hlasové ovládání (prostřednictvím telefonu);
 • indukční nabíjení telefonů (přístroje kompatibilní s normou Qi).

Účinnost a výkony

Ke snížení úrovně emisí CO2 na nejnižší hodnoty přispívá řada prvků: architektura vozu, úprava jeho objemů, optimalizace rozměrů, snížení hmotnosti, aerodynamika i motory.

Nový Peugeot 508 je tak vybaven motory nejnovější generace PureTech a BlueHDi splňujících emisní normu Euro 6.c (6.2) s hodnotami emisí CO2 „Best in Class“. Všechny motory zohledňují nové technické požadavky postupu WLTP, jenž usiluje o harmonizaci homologované a reálné úrovně spotřeby vozů.

V nabídce jsou dva nové typy benzínových motorů, jejichž základem je motor 1,6 l PureTech:

 • 1.6 PureTech 180 S&S s automatickou osmistupňovou převodovou EAT8;
 • 1.6 PureTech 225 S&S s automatickou osmistupňovou převodovou EAT8 (pouze verze GT). Tato verze ve spojení s režimem Sport u řízeného odpružení zajišťuje mrštnost a reaktivnost zasluhující označení GT.

V nabídce jsou dále čtyři dieselové motory, jejichž základem jsou motory 1,5 l a 2,0 l BlueHDi:

 • 1.5 BlueHDi 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6, což je základní verze, jediná s manuální šestistupňovou převodovkou;
 • 1.5 BlueHDi 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovou EAT8;
 • 2.0 BlueHDi 160 S&S s automatickou osmistupňovou převodovou EAT8;
 • 2.0 BlueHDi 180 S&S s automatickou osmistupňovou převodovou EAT8.

3 otázky pro … Bernarda Hesse, Brand Project Managera pro nový Peugeot 508

Na jakou klientelu cílíte s vozem nový Peugeot 508?

„Ve velmi specifickém kontextu segmentu D je v Evropě hlavním distribučním kanálem prodej B2B, jde tedy o velmi náročné zákazníky z hlediska nákladů na údržbu a zůstatkové hodnoty vozů. V  případě této hodnoty můžeme díky přesunu značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím soutěžit s nejlepšími konkurenty mezi mainstreamovými, ale i prémiovými automobilkami. Pokud jde o soukromé zákazníky, kteří by měli tvořit zhruba 35 % našeho prodeje, náš průzkum ukázal, že náš pětidveřový fastback má obrovský potenciál přilákat lidi mezi 40 a 45 lety.“

Je vaše nabídka motorů skutečně dostatečná a účinná?

Rozhodně! Výkon šesti benzinových a dieselových motorů, které nabízíme, je v rozmezí od 130 do 225 koní. V návaznosti na výzkum požadavků firemních klientů v tomto segmentu, nabízíme s  výjimkou základní verze pouze automatickou osmistupňovou převodovku. Pokud jde o emise, spotřebu a normy NEDC 2018 (New European Driving Cycle 2018), naše nabídka benzinových motorů PureTech a dieselový motor 1,5 l BlueHDi patří k nejlepším na trhu. Můžeme například nabídnout motor BlueHDi 130 k EAT8 s emisemi CO2 98 g / km nebo motor PureTech 180 k EAT8 s  emisemi 123 g / km!

Kdy můžeme očekávat hybridní verzi?

Náš hybridní benzínový motor typu Plug-In bude přizpůsoben vozu nový Peugeot 508 a na trh se dostane na podzim roku 2019.

Výroba ve Francii

Nový Peugeot 508 se vyrábí v továrně v Mulhouse, francouzské továrny v Trémery a Douvrinu dodávají motory. Model proto získal označení „Origine France Garantie“, které potvrzuje, že byl vyroben ve Francii.

Nový Peugeot 508 byl ve světové premiéře představen na ženevském autosalonu 2018 a na český trh přichází v září.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním zásad osobních údajů.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů