Telefon Ostrava, Opava: +420 558 900 900

Hlavní menu divize Peugeot

Novinky

Motory BlueHDi

Motory BlueHDi

Technologie BlueHDi vyvinutá skupinou PSA spojuje aditivní filtr pevných částic (FAP) se selektivní katalytickou redukcí (SCR).

Technologie BlueHDi je v současnosti nejúčinnější řešení na snížení emisí škodlivin na trhu. V oblasti snižování dopadu dieselových motorů na životní prostředí si PEUGEOT díky této technologii udržuje i nadále svůj náskok. 

Motory 1.6 BlueHDi a 2.0 BlueHDi pohánějí vozy PEUGEOT 208, 2008, 308, 308 SW, 3008, 508, 5008, Patner Tepee, Traveller, Partner, Expert a Boxer.

Technologie BlueHDi je řešení z dílny značky PEUGEOT, které regulací spalování a úpravou výfukových plynů chrání kvalitu ovzduší. 

Princip této technologie spočívá v omezení emisí oxidů dusíku do ovzduší (až o 90 %) a ve snížení množství nespálených částic na hranici měřitelnosti (o 99,9 %). Oxidy dusíku jsou eliminovány selektivní katalytickou redukcí (SCR), při níž se katalýzou přemění na vodní páru a dusík. 

Technologie BlueHDi je jediná technologie, která je účinná ihned po nastartování motoru. Technologie selektivní katalytické redukce je totiž umístěná před filtrem pevných částic s aditivem (FAP).

Zpracování výfukových plynů je díky spojení těchto dvou technologií (SCR + FAP s aditivem) mimořádně účinné. 

PEUGEOT byl vždy průkopníkem inovativních technologií a své vozy začal vybavovat filtrem pevných částic celých 11 let před tím, než to začaly vyžadovat emisní normy. Poprvé byl FAP představený světové veřejnosti spolu s modelem PEUGEOT 607 v roce 2000.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním zásad osobních údajů.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů
,