Hlavní menu divize Peugeot

Novinky

Peugeot v ČR hlásí rekordní březen

Peugeot v ČR hlásí rekordní březen

Březen 2017 byl pro značku Peugeot v ČR třetím nejlepším v historii. Bylo registrováno 1 188 osobních a lehkých užitkových vozů značky Peugeot, což je nejvíce za posledních 13 let. První čtvrtletí letošního roku je s  3 031 registrovanými vozy jedno nejúspěšnějším za více než 20 let působení značky na českém trhu.

V březnu 2017 registrovala značka Peugeot v ČR 1 188 osobních a lehkých užitkových vozů, což je o třetinu více než loni. Podíl na trhu dosáhl 4,17 %, to představuje 6. místo v žebříčku automobilek.

Celkově za první čtvrtletí letošního roku Peugeot realizoval 3 031 registrací (2 319 osobních a 712 lehkých užitkových vozů). Oproti loňskému prvnímu čtvrtletí to představuje nárůst o 484 vozů, tedy o 19 %, přičemž automobilový trh v ČR narostl o 13,8 %. Zvýšil se také tržní podíl značky Peugeot, který dosáhl 4,18 %.

Silný nárůst (+ 41 %) se projevil v kategorii lehkých užitkových vozů. Značka Peugeot v ČR je po třech měsících letošního roku z hlediska LCV na vrcholu žebříčku, kam ji vynesl zejména model Peugeot Boxer, který dlouhodobě drží pozici nejprodávanějšího LCV v ČR.

Postavení nejprodávanějšího modelu značky Peugeot však Boxer musel přenechat modelu Peugeot 2008. Ten je s  633 vozy registrovanými v 1. čtvrtletí 2017 jedničkou nejen v rámci modelové řady Peugeot, ale obsazuje také první pozici na trhu malých SUV. Velké nárůsty zaznamenaly také další modely, zejména novinky Peugeot 3008 (235 registrovaných vozů) a Peugeot Traveller (100 registrovaných vozů). Velká celosvětová poptávka po těchto modelech (např. 3008 je už od uvedení lídrem svého segmentu ve Francii) je příčinou mimořádných opatření jako např. noční směny v  továrnách či navyšování počtu pracovníků a na některých trzích způsobuje i hromadění objednávek čekajících na výrobu. Obchodní úspěch se očekává také od další novinky – Peugeot 5008, která již za několik dnů přijde na český trh.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním zásad osobních údajů.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů